Taśmy winylowe – cechy i zastosowanie

Cechy i zastosowanie taśm winylowych

Taśmy winylowe z miękkiego i elastycznego PCV doskonale przylegają do gładkich i nierównych powierzchni, wypełniając wszelkie nierówności. Taśmy tego typu są odporne na ścieranie, korozję i kontakt z wilgocią. Taśmy winylowe są wytrzymałe na temperatury w przedziale od 4 do 76°C. Są estetyczne w użyciu – podczas klejenia nie pozostawiają śladów kleju na palcach, jak również po usunięciu ich z powierzchni materiału. Aplikowanie rozpuszczalnika na taśmę nie powoduje jej ścierania i zniszczenia.

Taśmy winylowe można zastosować do różnego rodzaju materiałów, nie tylko do warstw papierowych, ale również plastikowych, metalowych, szklanych i drewnianych. Mocno spajają elementy, maskują nierówności w przypadku materiałów o nieregularnej strukturze.  Mają zatem szersze zastosowanie niż taśmy klejące biurowe, które zazwyczaj używa się głównie do łączenie elementów papierowych. Stosuje się je w: zakładach i warsztatach, magazynach, w domowych pracach zewnętrznych i wewnętrznych, podczas remontów domowych i innych prac na szerszą skalę.

taśm winylowych korzysta się podczas oznaczenia dróg komunikacyjnych, przeciwpożarowych, ścieżek i innych miejsc. Pod tym względem taśmy te są nawet lepsze niż oznaczenie farbą, którą trudniej się usuwa. Taśmy winylowe przydają się podczas malowania w mieszkaniu lub w innym pomieszczeniu, jak i podczas prac lakierniczych w warsztacie samochodowym. Mogą być także zastosowane do dekorowania, gdyż dostępne są w różnych kolorach, np. niebieskim czy żółtym. Stosowane są także podczas konserwacji i w pracach budowlanych.

Taśmy winylowe o szerokim zastosowaniu, są uniwersalne, można nimi trwale spajać elementy różnych materiałów.