Włosy

Prawdopodobnie wahasz się przed obcięciem kręconych włosów w domu. Mam na myśli, co jeśli nawalisz? Co jeśli skończysz z przerażającym wyglądem? Cóż, oto kilka wskazówek, które ci pomogą. Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na swoje włosy to polecam ten artykuł.

1. ZAPLANUJ CZAS NA OBCIĘCIE WŁOSÓW

Po pierwsze, musisz poświęcić rozsądną ilość czasu na przycięcie lub przycięcie włosów. Wybierz przedział czasowy, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Może to zająć godzinę lub więcej, w zależności od długości i gęstości włosów.

Nie spiesz się. Kiedy się do tego przyzwyczaisz, zajmie ci to mniej czasu. Jednak na początek potrzebujesz tyle czasu, ile możesz. Przydzielenie przedziału czasowego pozwoli Ci się skoncentrować i uniknąć pośpiechu.

Ponadto większość ludzi ma dwa lub trzy różne wzory loków na różnych częściach głowy. Skrócenie ich do tej samej długości na mokro prowadzi do niepożądanego efektu, gdy włosy są suche.

Jeśli chcesz umyć włosy przed przycinaniem, upewnij się, że są całkowicie suche, zanim zaczniesz.

2. PRZYGOTUJ SWOJE NARZĘDZIA DO WŁOSÓW

Zbierz wszystko, czego potrzebujesz do tego procesu. Zawsze dobrze jest być przygotowanym. Na przykład sprawdź, czy masz parę ostrych nożyczek. Jeśli jesteś w stanie, możesz nawet kupić parę profesjonalnych nożyc.

3. WYTNIJ MAŁE KAWAŁKI

Kiedy zaczynasz przycinanie, odcinaj małe kawałki na raz. Zacznij od pół cala dookoła. Pamiętaj, że jeśli nie podoba ci się wynik, zawsze możesz później przyciąć trochę więcej. Jeśli jednak przytniesz za dużo, będziesz musiał dłużej czekać, aż włosy odrosną.

Narzędzia potrzebne do strzyżenia kręconych włosów

Do strzyżenia włosów potrzebne będą następujące narzędzia:

  • Dwa lustra
  • Szczotka lub grzebień
  • Para nożyczek do włosów

1. DWA LUSTRA

Dlaczego potrzebujesz dwóch lusterek? Cóż, musisz zobaczyć drugie lustro, żeby zobaczyć tył swojej głowy.

2. GRZEBIEŃ I SZCZOTKA DO WŁOSÓW

3. PARA NOŻYCZEK DO WŁOSÓW 

Upewnij się, że masz pod ręką parę ostrych nożyczek. Im ostrzejsze nożyczki do włosów, tym czystsze będzie cięcie. Nie używaj tych, którymi tniesz tkaninę lub papier. Zalecamy zaopatrzenie się w nożyczki przeznaczone do strzyżenia włosów.

 

Jak przyciąć włosy w domu – krok po kroku

Oto kroki, które należy wykonać podczas przycinania kręconych włosów w domu.

KROK PIERWSZY: PRZYGOTUJ WŁOSY

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziemy pracować z suchymi włosami. To najlepsza opcja dla początkujących. Ułóż włosy tak, jak je zwykle nosisz. Dzięki temu uzyskasz jasny obraz tego, co chcesz osiągnąć.

KROK DRUGI: ZACZNIJ OD FRONTU

Zacznij od przycięcia przedniej części. Obejmuje to grzywkę. Weź małą część włosów, około pół cala i przeczesz ją do przodu. Odciąć około pół cala. Weź kolejną małą sekcję i powtarzaj to samo, aż skończysz z przednią stroną.

Alternatywnie możesz wybrać każdy lok i przyciąć rozdwojone końcówki, które wystają.

KROK TRZECI: PRACUJ Z TYŁU

Teraz, gdy już skończyłeś z przednią częścią, przystąp do przycinania tylnej części. Może to być trudne, ponieważ nie widzisz, co robisz.

Jeśli twoje włosy są wystarczająco długie, przechyl głowę lekko w lewo, aby mieć lepszy widok. Następnie pracuj z jednocalowymi odcinkami włosów. Posmaruj je do przodu i odetnij pół cala. Będziesz potrzebować swojego lustra kontaktowego, aby stale monitorować swoje postępy. Gdy skończysz w połowie, przechyl głowę na prawą stronę, aby zrobić drugą połowę.

Aby uzyskać krótsze włosy, uczesaj sekcje w górę, aby zobaczyć, co tniesz. Być może będziesz musiał pochylić głowę do przodu.

Pamiętaj, cierpliwość jest kluczem. Pracuj w małych sekcjach, aż skończysz. Jeśli twoje ramiona się zmęczą, możesz zrobić sobie przerwę i wrócić do miejsca, w którym skończyłeś. Tylko upewnij się, że wiesz, gdzie się zatrzymałeś.

 

KROK CZWARTY: WYRÓWNAJ RZECZY

Gdy skończysz całą głowę, przytnij kilka loków, które są nie na miejscu. Pamiętaj, że robimy małe fragmenty na raz. Rozłóż włosy, a loki osiedlą się z powrotem na swoim miejscu.

Ważne jest, aby pamiętać, że Twoje włosy mogą początkowo wyglądać trochę dziwnie. Loki zachowują się inaczej po przycięciu. Niektóre z nich są przygnębione i powrót do pierwotnej formy może zająć dzień lub dwa.

Co dalej po przycięciu włosów?

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany i czujesz, że musisz przyciąć trochę bardziej, nie rób tego od razu. Daj włosom dwa do trzech dni. Do tego czasu twoje loki powrócą do swojego normalnego wzoru loków i będziesz mieć jasny obraz wyniku przycinania. To wtedy możesz przyciąć kolejne pół cala, jeśli nadal nie jesteś zadowolony z początkowego przycięcia.