Jak zorganizować, zaplanować i przygotować się do przeprowadzki w gospodarstwie domowym

Łatwo jest pomyśleć, że przeprowadzka polega na umieszczaniu rzeczy w pudełkach i zatrudnianiu osoby przenoszącej, ale to nie wszystko. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu, jeśli po drodze zostaną podjęte mądre decyzje.

Przeprowadzka do domu może być jednocześnie ekscytująca, stresująca i pracochłonna. Jednak nie zawsze musi to być stresujące i przytłaczające. Z tego artykułu zdobędziesz szerszą wiedzę, aby ułatwić proces przeprowadzki.

Planowanie z wyprzedzeniem z dobrym przygotowaniem przyniesie wiele korzyści i pomoże Ci cieszyć się przeprowadzką.

Nie ma znaczenia, ile razy zmieniałeś dom, zawsze jest kilka rzeczy, które Twoim zdaniem należało zrobić inaczej.

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do wskazówek i sztuczek, które przygotują Cię do ruchu!

Poznaj najlepsze wskazówki dotyczące przenoszenia i pakowania mieszkania już teraz

Ponad 30 niesamowicie pomocnych wskazówek dotyczących poruszania się, które każdy powinien znać

Jak zorganizować i zaplanować przeprowadzkę gospodarstwa domowego

Zrób listę rzeczy do zrobienia

Podczas przygotowań do przeprowadzki ważne jest, aby mieć przy sobie zeszyt, w szczególności poświęcony sporządzaniu listy najważniejszych rzeczy. Lista powinna być dokładna i podkreślać każdy najmniejszy szczegół. Pomaga utrzymać porządek i zapobiega stresowi ostatniego dnia.

Prowadzenie przypomnień i spisywanie zadań, wyznacza każdy dzień na wykonanie określonej pracy. Możesz użyć karteczek samoprzylepnych i separatorów stron, aby zapisać numery telefonów osób, z którymi należy się kontaktować podczas planowania przeprowadzki.

Zaplanuj budżet

Przewidzieć koszty całego procesu wyprowadzenia z domu; będzie łatwiej, jeśli podzielisz koszty na różne kategorie. Jest to ważny krok, aby dobrze zaplanować swoje finanse i nie dać się zaskoczyć.

Każdy drobny szczegół, który ma swoją cenę, powinien zostać odnotowany, przyczynia się do bezstresowego ruchu.

Przenoszenie kosztów, które musisz zaplanować z wyprzedzeniem:

Kiedy przenosi się do odległego miejsca, wskazane jest, aby zatrudnić profesjonalnych przeprowadzki . Zwróć szczególną uwagę na koszt za kilometr i zwróć uwagę na ukryte koszty.

Koszt podróży; w tym żywność, napoje, paliwo, transport samochodów i zakwaterowanie.
Stawka kartonów, taśm i innych materiałów eksploatacyjnych.

Rachunki za media do zapłacenia.

Radzimy zachować sekcję na fundusz awaryjny. Szacunkowe koszty mogą nie zaokrąglać się do tej samej kwoty i pozwalają przygotować się na zmiany z krótkim wyprzedzeniem. Jeśli podejdziesz do planowania ostrożnie, to na koniec przygotujesz dokładny budżet.

Zdobądź darmowe lub używane pudełka do przeprowadzek
Postaraj się obniżyć koszty przedmiotów, które możesz zdobyć, odwiedzając pobliski sklep. Pudła kartonowe będą zwykle dostępne w sklepach monopolowych i innych sklepach detalicznych. Możesz otrzymać pudełka za darmo lub kupić je za rozsądną cenę. Kiedy masz ograniczony budżet, każdy zaoszczędzony grosz daje ogromną sumę. W przeprowadzce pomogą fachowcy Duer.

Podczas pakowania w te pudełka upewnij się, że wypełniasz je przedmiotami, które są lekkie. Pomaga uniknąć pęknięć i podartych pudełek.

Zaktualizuj swój nowy adres przed kilkoma dniami przed zmianą

Otrzymujemy przypomnienie, aby zaktualizować nasz adres, dopiero gdy zorientujemy się, że nasza dostawa na Amazon nie została dostarczona na czas. Każda firma, z którą współpracowałeś i która wysyła Ci rachunki, musi mieć nowy adres.

Upewnij się, że Twój nowy adres jest aktualizowany we wszystkich usługach komunalnych, takich jak prąd, gaz, telefon lub woda. Jeśli są jakieś przedmioty, takie jak piloty lub dekodery kablowe, które należy zwrócić, zaplanuj je przed przeprowadzką. Jest to również ważne dla celów weryfikacji tożsamości i ubezpieczenia. Pomaga to zapobiec dostaniu się poczty w ręce nieznajomych lub upuszczeniu w niewłaściwe miejsce.

Jeśli byłeś u miejscowego lekarza, najlepiej jest poinformować go o przenoszeniu się w odległe miejsce. Jest wielu profesjonalistów, którzy są gotowi świadczyć wymagane usługi po wcześniejszym poinformowaniu o tym fakcie.

Zapakuj elementy elektroniczne w oryginalne pudełka

Zajrzyj do swojego garażu lub magazynu, aby sprawdzić, czy masz oryginalne pudełka po telewizorze, pralce lub piekarniku.

Nie pakuj tych przedmiotów do zwykłych pudeł kartonowych, zwłaszcza bez owinięcia ich grubym kocem lub warstwami folii bąbelkowej. Każdy element technologii jest kruchy, a trochę pracy ręcznej może cię sporo kosztować.

Najlepiej wcześnie zadzwonić do znajomych po przysługi!
Nawet jeśli korzystasz z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, najlepiej mieć w pobliżu znajomych. Jest to premia, jeśli zostaną poinformowani kilka tygodni wcześniej przed przeprowadzką i spróbują zaplanować proces zmiany biegów na weekend.

Staraj się być uprzejmy, za ich wsparcie i zawsze odwdzięczaj się drobną gratką. Ten ruch może być również zabawny i bezstresowy, gdy w pobliżu są przyjaciele, którzy pomagają ci się spakować i rozpakować.

Zatrudnij profesjonalną firmę przeprowadzkową
Badanie i wybór firmy przeprowadzkowej nigdy nie jest zabawne, ale zła decyzja może spowodować spustoszenie w całym Twoim doświadczeniu przeprowadzkowym. W efekcie zostajesz przytłoczony mnóstwem opcji do wyboru.

Przeczytaj recenzje zamieszczone w Internecie, ponieważ pomogą ci one zrozumieć, czy jest to zaufana marka, czy nie. Wynajmij usługi firmy licencjonowanej w Twoim stanie oraz w miejscu, do którego się przeprowadzasz.

Są firmy, które będą miały większy budżet, ale świadczą usługi od drzwi do drzwi, a niewiele jest, które zapewnią podwójną ochronę całego bagażu. Wystarczy trochę wysiłku, aby znaleźć renomowaną firmę, której usługi odpowiadają Twojemu budżetowi.

Istotne jest, aby uzyskać jasny obraz wymienionych zasad dotyczących zwrotu kosztów i szkód. Sprawdź również ich polisy ubezpieczeniowe, aby upewnić się, że masz ubezpieczone rzeczy.

Cierpliwość jest potrzebna, aby zaplanować dzień z dużym wyprzedzeniem; badania mogą nawet przynieść Ci dobrą zniżkę. Pomaga ci zrozumieć, która pora tygodnia może przynieść ci dobrą okazję, niezależnie od tego, czy jest to dzień powszedni, czy weekend.

Zacząć się pakować
Pakowanie zajmuje dużo czasu i jest istotnym elementem przeprowadzki. Zacznij sortować i pakuj na miesiąc lub dwa przed planowaną datą przeprowadzki. Sposobem na rozwiązanie problemów związanych z przeprowadzką jest pakowanie z dużym wyprzedzeniem.

Zacznij pakować rzeczy, których obecnie nie potrzebujesz. Pomaga to skutecznie uporządkować i uporządkować rzeczy.

Rzeczy, które można spakować wcześniej, to:

Ubrania i buty poza sezonem.
Obrazy w domu i inne przedmioty dekoracyjne; może to być trochę skomplikowane, ponieważ niektóre elementy będą wymagały dobrej amortyzacji.

Książki, których nie czytasz.
Naczynia, które nie są używane regularnie.
Wyposażenie sportowe.
Pakowanie się z wyprzedzeniem daje Ci więcej czasu w dniu przeprowadzki, ponieważ będziesz miał mniej zadań do wykonania, a zamiast tego będziesz mógł nadzorować inne czynności.

Oznacz pola
Etykietowanie pudełek jest ważne, ponieważ zwykle zapominasz, co jest w nich przechowywane. Najprostszym sposobem na łatwe znalezienie rzeczy jest ich oznaczenie. Możesz wspomnieć o kategorii, a także o pomieszczeniu, w którym ma się znajdować podczas rozładunku.

Oznacz pudełka po bokach i na górze, aby poprawić widoczność podczas załadunku na ciężarówkę. Etykiety pomogą również osobom obsługującym pudełka zorientować się, czy istnieją przedmioty, z którymi należy obchodzić się ostrożnie.

Nie będziesz chciał, aby Twoje pudełko ze szklanymi przedmiotami było traktowane w ten sam sposób, jak pudełko z pościelą, dlatego na ratunek przychodzą etykiety.

Etykiety pomagają zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba otwierać pudełek, aby szukać przedmiotów, a można je umieścić w odpowiednim pomieszczeniu. Po zapakowaniu będzie duża liczba pudełek, więc umieszczenie ich we właściwym pomieszczeniu może uprościć fazę rozpakowywania.

Numerowanie pudełek to również genialna strategia, podczas gdy je oznaczasz! Pomaga to śledzić ich transport i być świadomym zgubienia lub kradzieży pudełka. Jeśli jesteś wzrokowcem, możesz użyć kolorowych taśm do wyróżnienia różnych kategorii. Proces etykietowania sprawi, że faza rozpakowania będzie prosta i bezproblemowa.

Odłóż rzeczy na bok, aby je sprzedać i przekazać

W domu mogą być rzeczy, których nie potrzebujesz, ale chcesz zarobić na ich sprzedaży. Radzimy zorganizować wyprzedaż stoczni lub sprzedać stare przedmioty online.

Inną opcją jest przekazanie rzeczy w dobrym stanie organizacjom charytatywnym. Rozpoczynając pakowanie, znajdziesz wiele ubrań i przedmiotów, których już nie nosisz ani nie potrzebujesz, ale są ludzie, którzy potrzebują tych ubrań i przedmiotów.

Spakuj niezbędne rzeczy dzień przed przeprowadzką
Rzeczy, których będziesz potrzebować po wprowadzeniu się do nowego domu, powinny być pakowane jako ostatnie. W ten sposób nie musisz polować na wszystkie swoje rzeczy, aby znaleźć tę szczoteczkę do zębów lub suszarkę do włosów. Odłóż na bok torbę, którą w końcu będziesz spakować, w którą można załadować podstawowe artykuły pierwszej potrzeby. To pomoże ci przetrwać wygodnie, dopóki nie zaczniesz rozpakowywać wszystkich pudełek.

Podobnie w przypadku przedmiotów kuchennych, jeśli nie będziesz potrzebować szybkowaru przez kilka pierwszych dni, umieść go na dnie pudełka. Ale talerze i łyżki powinny być trzymane na wierzchu.

Może się to wydawać prostym zadaniem, ale mimo to jest to kluczowy krok. W dniu, w którym przeprowadziłeś się do nowego domu, prawdopodobnie zabraknie Ci energii, aby przeszukać wszystkie 20-30 pudełek w celu znalezienia jednego przedmiotu.

Spakuj zestaw podróżny
W tej torbie powinny znajdować się wszystkie Twoje identyfikatory, podstawowe kosmetyki, portfel, ładowarka do telefonu, a także możesz mieć zapasowy zestaw ubrań. Jeśli masz dzieci i zwierzęta domowe, noś ich artykuły pierwszej potrzeby i artykuły dla zwierząt.

Trzymaj sprzęt pierwszej pomocy na miejscu, taki jak lekarstwa, bandaże i środki antyseptyczne, dzięki czemu będziesz przygotowany na nawet najmniejsze wypadki, które mogą wystąpić. Wrzuć trochę jedzenia do tej torby i noś tylko te przedmioty, które są potrzebne do podróży. Ta torba będzie z Tobą podczas podróży, a zapakowane w niej przedmioty powinny pomóc Ci poczuć się swobodnie. Więc mądrze zapakuj tę torbę!

Opróżnij lodówkę przed wyjściem
Odnosi się to do zjadania jedzenia pozostawionego przed ruchem. Konserwy, które nie są nietrwałe, można zapakować w pudełka, ale nie te, które wymagają zamrożenia. Jeśli zostało dużo mięsa, warzyw i owoców, możesz zorganizować małe przyjęcie dla przyjaciół i rodziny.

Tydzień przed dniem przeprowadzki powinieneś przestać kupować jedzenie z zewnątrz, jeśli w domu pozostało wiele odmian. Chroni cię to przed poczuciem winy wyrzucania przyzwoitej żywności. Można również pakować ryż, rośliny strączkowe i inne suche przyprawy. Zaleca się jednak wykańczanie dressingów i innych sosów, ponieważ ich transport może spowodować trochę bałaganu po drodze.

Warto też poświęcić czas na wyczyszczenie lodówki przed przeniesieniem jej do nowego domu. Bo nie będziesz chciał, żeby wyglądał jak opuszczona lodówka o zapachu stęchlizny.

Pakuj ciężkie przedmioty w małe pudełka
Zniesienie po schodach dużego pudełka wypełnionego książkami jest o wiele trudniejsze niż podniesienie małego pudełka z tymi samymi przedmiotami. Zasadniczo cięższe przedmioty należy zarezerwować w małych pudełkach, a duże na pościel, ręczniki i poduszki.

Służy do zakrywania górnej części przyborów toaletowych
Aby uniknąć rozlania lub wycieku z przyborów toaletowych, zaleca się zabezpieczenie butelek. Wzrost ciśnienia w kabinie może zwykle powodować nieszczelność. Zdejmij nakrętkę z butelki szamponu lub odżywki, a następnie zawiń górę kawałkiem torebki Ziploc.

To prosty krok, ale z pewnością będzie dodatkową korzyścią dla Twojego pakowania.

Zrób zdjęcia swoich urządzeń elektronicznych
Przed odłączeniem przewodów od telewizora i innych urządzeń zrób zdjęcia przedstawiające rozmieszczenie przewodów. Pomaga to lepiej zrozumieć sytuacje związane z kablami, a ich ustawienie po rozpakowaniu będzie łatwiejsze.

Pamiętaj, aby posprzątać po zakończeniu pakowania
Po zakończeniu pakowania zostaniesz z ogromnym stosem papieru, plastiku, owijek i taśm, które należy wyrzucić. Postaraj się umieścić je wszystkie w jednej okładce, ponieważ dzięki temu dom wygląda lepiej, zanim wyjdziesz. Pozostawienie jakiejkolwiek części domu wypełnionej odpadkami prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem.

Chroń swoje meble
Istnieje wiele sposobów ochrony mebli. Ale przy przenoszeniu małych i nieporęcznych mebli należy postępować zgodnie z odpowiednim planem.

Niektóre meble można zdemontować, a inne nie. Te, które zwykle można zdemontować, to sofy modułowe, stoły, a nawet ramy łóżek. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w instrukcji obsługi tych produktów, aby pomóc w ich rozłożeniu.

Przechowuj śruby, nakrętki i śruby w małej torebce i oznacz je, wymieniając meble, do których należą. Jeśli zastosujesz się do tego, nie zgubisz przedmiotów i będziesz mógł spokojnie złożyć meble po przeprowadzce do nowego domu.

Ważne jest również, aby owinąć meble, aby uniknąć wszelkiego rodzaju uszkodzeń. Możesz użyć plastikowej folii lub ruchomych koców. Wybierając folie, wybieraj takie, które są przyczepne i posiadają materiał odporny na rozdarcie. Jeśli otrzymujesz ruchomy koc, to jest to dodatkowa korzyść, ponieważ gruby materiał nie tylko chroni meble, ale także ściany.

Nie ryzykuj przenoszenia mebli w domu bez fachowej pomocy. W przeciwnym razie spowoduje to uszkodzenie mebli, a także możesz zostać zraniony.

Kiedy meble dotrą do nowego domu, należy je odpowiednio wyczyścić przed ponownym montażem. Podczas przesuwania na meblach gromadzi się duża ilość kurzu i brudu.

Ostatnie słowa
Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby utorować sobie drogę do udanego i bezstresowego ruchu. Planuj z wyprzedzeniem i dobrze się pakuj; może to być czasochłonne, ale sprawia, że ​​cały proces jest płynny i dobrze zorganizowany.

Niewielki wysiłek może pomóc Ci cieszyć się procesem przeprowadzki do nowego domu, po prostu zastosuj te wskazówki i ciesz się z korzyści!

Related Post