10 rzeczy do zrobienia przed wprowadzeniem się do nowego domu

Przeprowadzka. Nigdy nie będzie to w 100% bezstresowe, ale odrobina planowania znacznie przyczyni się do uczynienia go bardziej znośnym.

Poniżej znajduje się kilka przykładów zadań, które należy wykonać z dużym wyprzedzeniem, a także kilka dodatkowych wskazówek, jak uczynić ruch tak płynnym, jak to tylko możliwe.

Przeprowadzka
Planowanie pomaga zmniejszyć stres w dniu przeprowadzki.

1. Podłącz swój internet
Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych co najmniej trzy tygodnie przed przeprowadzką. Pozwoli to uniknąć frustracji i niedogodności związanych z życiem w nowym domu bez internetu, ponieważ większość dostawców jest rezerwowana z tygodniowym wyprzedzeniem.

2. Połącz swoją energię
Kiedy się przeprowadzasz, musisz odłączyć energię w imieniu poprzednich najemców i podłączyć ją ponownie w swoim własnym imieniu. Proces jest bardzo prosty: dzwonisz do dostawcy energii, podajesz mu swoje dane osobowe, adres i preferowane daty podłączenia – a on zajmie się resztą.

Wielu dostawców potrzebuje tylko jednego lub dwóch dni roboczych, aby ponownie połączyć się z Tobą, dlatego ważne jest, aby zrobić to tuż przed przeprowadzką, aby nie płacić za wykorzystanie przez poprzednich najemców.

Skontaktuj się z dostawcami usług użyteczności publicznej przed przeprowadzką, aby zapewnić jak najszybsze połączenie. Zdjęcie: Getty

3. Przygotuj plan dla dzieci i zwierząt
Dzieci lubią dużo biegać, a osoby przeprowadzające przeprowadzki rzadko zaglądają pod kolana, gdy odkładają ciężkie meble. Wraz z emocjonalnym stresem związanym z pożegnaniem z domem rodzinnym, sama ta wzmożona troska o bezpieczeństwo wystarczy, aby zapewnić plan dla twoich dzieci na dzień przeprowadzki.

Poproś przyjaciela rodziny lub członka rodziny, aby zaopiekował się nimi na cały dzień i odebrał ich przed przybyciem osób, które przeprowadzają przeprowadzki, aby uniknąć nudy i niepewności. I zachęć ich do spakowania własnego pudełka ze specjalnymi przedmiotami przed przeprowadzką, aby mogli znaleźć te skarby, gdy tylko znajdą się w nowym domu. To pomoże im się zaaklimatyzować. Hydraulikę sprawdzi dla nas http://hydraulik.krakow.pl/.

Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, staraj się jak najbardziej trzymać się swoich zwykłych rutynowych czynności w okresie poprzedzającym duży ruch. Tego samego dnia ogranicz je do jednego, zamkniętego pomieszczenia, kiedy osoby przeprowadzające przeprowadzki wchodzą i wychodzą z domu, i używaj znajomo pachnącej posłania w transporterach podczas transportu kotów.

Ewentualnie możesz zostawić je w innym znanym miejscu lub w szanowanej hodowli lub hodowli, ale może to zmylić i zdenerwować zwierzęta, które na ogół najlepiej reagują na swoich właścicieli.

Po przybyciu do nowego domu wyznacz jeden pokój jako „pokój zwierzaka” i wypełnij go znanymi zabawkami i zapachami, aby poczuli się jak w domu. Jeśli masz koty, daj im kilka tygodni na przyzwyczajenie się do nowego domu, zanim wypuścisz je na zewnątrz; jeśli masz psy, zabierz je na wiele spacerów, aby przyzwyczaiły się do nowego otoczenia. Poza tym staraj się, aby rutyny były tak spójne i znane, jak to tylko możliwe.

4. Zaktualizuj znajomych i rodzinę nowymi informacjami kontaktowymi
Tak jak powinieneś poinformować wszystkie istotne firmy o swoim przeprowadzce, powinieneś zaktualizować swoich przyjaciół i rodzinę.

Wysyłaj wiadomości tekstowe lub e-mailowe powiadamiające ludzi o Twoim nowym adresie i numerze telefonu, aby ważne osoby w Twoim życiu mogły nadal Cię kontaktować po przeprowadzce.

Przeczytaj więcej: 5 wskazówek, jak uwolnić się od stresu związanego z przeprowadzką

 

5. Zmień swój adres

Najlepiej zrobić to jak najwcześniej, aby nie musieć polegać na przekazywaniu poczty przez nowych najemców w starym domu. Natychmiast powiadom urząd pocztowy o nowym adresie, a następnie niezwłocznie skontaktuj się z firmami i organami rządowymi, aby upewnić się, że Twoja poczta trafia we właściwe miejsce. Nie zapomnij:

 

6. Zapakuj pudełko po rozpakowaniu

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz spakować podczas przeprowadzki, jest rozpakowanie pudełka. Pudełko to powinno zawierać klucze imbusowe, wszelkie narzędzia potrzebne do skonstruowania mebli, oznakowane torby strunowe ze śrubami z mebli, które zdemontowałeś w ruchu, nożyczki, śrubokręty, taśmę maskującą, ściereczki do kurzu i klej. Posiadanie tych wszystkich elementów w jednym pudełku pozwoli Ci zaoszczędzić czas podczas konfigurowania nowego domu.

7. Organizujemy ubezpieczenie domu i mienia
Kiedy się przeprowadzasz, musisz upewnić się, że Twoje obecne ubezpieczenie domu wygasa dzień po wyprowadzce, a następne polisy ubezpieczeniowe zaczynają obowiązywać dzień przed przeprowadzką. W ten sposób jesteś chroniony w dniu przeprowadzki.

Jeśli chodzi o samą przeprowadzkę, większość dostawców zawiera jakąś formę ubezpieczenia tranzytowego w swojej standardowej polisie ubezpieczenia zawartości – zwykle tylko ochronę ciebie i twoich treści w przypadku pożaru lub kolizji drogowej – ale jeśli tego nie zrobią, możesz to kupić jako samodzielny produkt od firmy przeprowadzkowej lub od wyspecjalizowanego ubezpieczyciela przeprowadzek.

Jeśli nie masz jeszcze ubezpieczenia domu i mienia, to teraz jest dobry moment na zakup tych polis. Nawet jeśli jedynymi cennymi przedmiotami są garść laptopów, iPad i telewizor, koszt ich wymiany w przypadku włamania znacznie przewyższy koszt rocznych opłat ubezpieczeniowych.

 

8. Profesjonalnie posprzątać nowy dom
Chociaż większość nieruchomości zostanie poddana profesjonalnemu sprzątaniu przed wyprowadzką poprzednich właścicieli lub najemców, dom jest często pusty przez dłuższy czas przed przeprowadzką, co oznacza, że ​​często wymaga kolejnego sprzątania przed wprowadzeniem się.

Upewnij się, że zatrudniasz profesjonalnych sprzątaczy, którzy specjalizują się w sprzątaniu domów na koniec okresu najmu, i każ im parować dywany i wykonywać dokładną pracę w łazienkach i kuchni.

9. Wytnij zapasowe klucze
Zrób to, gdy tylko zdobędziesz klucze do nowego domu. Dni przeprowadzki są stresujące i zajęte, więc bardzo łatwo jest zgubić klucze lub zablokować je w domu – zwłaszcza, że ​​nie będziesz mieć jeszcze ustalonej procedury „ sprawdzania kluczy ” w nowym mieszkaniu.

Miej wycięty komplet kluczy dla każdego domownika i miej kilka zapasowych dla członków rodziny i przyjaciół.

 

10. Zapakuj pudełko na pierwszą noc
Równie ważne jak rozpakowanie pudełka, pierwsze pudełko na noc jest niezbędne do udanej przeprowadzki.

Aby przejście było jak najbardziej bezproblemowe, pudełko powinno zawierać odzież na zmianę, podstawowe przybory toaletowe, papier toaletowy, piżamę, ręczniki, pościel i wszelkie inne niezbędne artykuły, takie jak torebki herbaty lub zatyczka do kawy.

Często małe rzeczy sprawiają, że czujemy się jak w domu, więc posiadanie wszystkich tych przedmiotów w łatwo dostępnym pudełku znacznie odwróci twoją wyprowadzającą się brwię do góry nogami.